UCEK-5’İN ARDINDAN

Bu yıl 5-8 Ekim 2023 tarihleri arasında Antalya’da, Akdeniz Üniversitesi, Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen V. Uluslararası Coğrafya Eğitimi Kongresi (UCEK-2023) büyük bir katılım ve başarıyla tamamlandı. 13 Farklı ülkeden Coğrafya, Coğrafya Eğitimi ve diğer yakın bilim dallarında faaliyet gösteren akademisyen, öğretmen ve yüksek lisans-doktora öğrencilerinin katıldığı, 239 sözlü bildiri, 12 atölye çalışması ve 7 poster sunumun yapıldığı faaliyet Türk Coğrafya Bilim Camiası için çok önemli kazanımlara vesile oldu.

Kongreye ev sahipliği yapan değerli hocamız Prof. Dr. Hilmi Demirkaya ve onun ekibi ile öğrencileri başta olmak üzere, UCEK’in kuruluşu ve bugünlere gelmesinde büyük emeği geçen Prof. Dr. Eyüp Artvinli dahil, kongreye katılan, bu kongrenin de başarıyla gerçekleşip tamamlanmasında katkısı olan herkese canı gönülden teşekkür eder, takdirlerimi sunarım. Bu tür büyük organizasyonların ne kadar zor işler olduğunu bilen birisi olarak her türlü övgüyü hak ettiklerine inanıyorum.

Kongrede beni en çok onurlandıran ve duygulandıran neydi derseniz; eski öğrencilerimin bir kısmının akademisyen, bir kısmının öğretmen olarak karşımda olmaları idi. Sunumlarını izledim, oturum başkanlıklarını yaptım, belgelerini takdim ettim. Çay içtik sohbet ettik. Samsun’da geçen günleri andık. Misal vakti zamanında lisans derslerimde bana olmadık sorular soran, inadıma çıkışlar yapan Mehmet’imin UCEK Antalya öğretmen il temsilcisi olarak orada koşturuyor olması, kongrenin başarısı için türlü fedakârlıklarda bulunması, sonra da bütün bunların benim ona coğrafya sevgisini aşılamamdan kaynaklandığını bizzat ikrar etmesi… Eee, daha ne olsun? Ömür kısa, dünya fani. Bize böylesi mutluluklar yetiyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın